Notice: Undefined index: option in /pgk-new/components/com_content/views/category/view.html.php on line 283

Notice: Undefined index: option in /pgk-new/components/com_content/views/category/view.html.php on line 288

Przypominamy, że 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. To międzynarodowe święto ekologiczne ustanowione zostało po to, by przypominać ludziom, że dbałość o naszą planetę to dbałość o nas samych. Dzień Ziemi 2018 przebiega pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. Z tej okazji zachęcamy do zmiany złych nawyków i zaopatrzenie się w torby wielokrotnego użytku.

Kto chce zdobyć dwie płócienne torby sygnowane logotypem PGK Sp. z o.o. oraz naszego wieloletniego partnera w zbiórce i zagospodarowaniu elektroodpadów Remondis Electrorecykling, niech szybko do godziny 19:00 odpowiada na naszym fanpejdżu na Facebooku na pytanie: kiedy (dzień, miesiąc, rok) został ogłoszony po raz pierwszy Dzień Ziemi? Oczywiście pracownicy Spółki i ich najbliższe rodziny nie mogą wziąć udziału w naszej zabawie.

Pierwsza poprawna odpowiedź zostaje nagrodzona widocznymi na zdjęciu torbami.

Dziś oczyszczalnię ścieków odwiedziła młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób funkcjonuje oczyszczalnia ścieków, docenili wartość wody oraz dowiedzieli się jak należy korzystać z kanalizacji żeby nie szkodzić środowisku.

W tym dniu obchodzonym już od 1993 roku głośno mówi się o znaczeniu wody dla człowieka i przypomina się o tym, że wodę należy szanować.

Co znaczy szanować wodę ?

Po pierwsze, wodę pijmy na zdrowie i tak często jak tylko mamy na nią ochotę, dbając o nasze dobre samopoczucie zamieńmy słodkie i kolorowe napoje na szklankę wody. Po drugie, wody nie marnujmy. Nie jesteśmy Państwem najbardziej zasobnym w wodę, a dokładniej pod względem jej ilości przypadającej na mieszańca Polski odbiegamy bardzo daleko od zasobności w wodę od innych państw europejskich (zajmujemy 25 miejsce w Europie pod względem zasobności w wodę pitną). Po trzecie – woda do picia w Radomsku  pobierana jest z podziemi. Dbajmy o jej jakość unikając sytuacji, które mogły by wpłynąć na jej zanieczyszczenie (nie wylewajmy ścieków do gruntu, nieszczelne szambo zamieńmy na przydomową oczyszczalnię lub kanalizację, nie wylewajmy chemikaliów bezpośrednio na nieutwardzoną powierzchnię).

W załączeniu nasza ulubiona tablica, której treść mam nadzieje przekona was do spożywania naszej kranówki.