Informujemy, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku zostało nagrodzone w tegorocznym konkursie o Puchar Recyklingu w kategorii „Lider Zbiórki Tworzyw”.

Konkurs o Puchar Recyklingu organizowany przez „Przegląd Komunalny” to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne. Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie spośród zgłoszonych podmiotów, tych które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 listopada br. podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO' 2012 w Poznaniu.

 

Jest to już druga nagroda (w trzyletniej działalności Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych) przyznana Spółce w Konkursie "Przeglądu Komunalnego". Poprzednią przedsiębiorstwo otrzymało w 2011 r. w kategorii „Lider Sortowni”.

 

Tegoroczna nagroda dla PGK Sp. z o.o. została przyznana przez IMP Polowat Sp. z o.o., jednego z największych recyklerów poużytkowych butelek PET w Polsce.

Z  firmą IMP Polowat Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. współpracuje od 2003 roku. Od początku 2012 r. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych odzyskał i przekazał do recyklingu firmie IMP Polowat Sp. z o.o. ponad  175 ton poużytkowych butelek PET (ok. 3,5 mln szt. !!! butelek przekazanych do recyklingu w formie sprasowanych bel przez ZUOK, ilość ta przetransportowana została przez ponad 20 jednostek transportowych typu TIR).

  • dyplom
  • zdjecie0140

Wyszukiwarka

 

 

 

Telefony alarmowe

Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 6824644 
44 6824737 
44 6824808

Pogotowie Ciepłownicze
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 683 49 18