Z PGK-usiem urośnie najlepiej!

Szukając sposobów na lepsze plony...

Marzec to czas, gdy rozpoczynają się prace związane z uprawami. Coraz intensywniejszy ruch widać na terenach rolniczych, u sadowników, ale też w małych i większych przydomowych lub nawet tak modnych ostatnio balkonowych ogródkach.

Większość z osób, które lubią spędzać czas na uprawie i pielęgnacji własnych warzyw i owoców przystępując do pierwszych etapów prac szuka sposobów na to, by ich plony były okazalsze, a zebrane warzywa i owoce dorodne i zdrowe.

Zaprawieni w bojach amatorzy własnych warzyw i owoców swoje poszukiwania kierują czasem nawet do hodowców zwierząt gospodarskich lub np. gołębi celem pozyskania naturalnego nawozu. Coraz częściej jednak trafiają do sklepów i hurtowni ogrodniczych, by nabyć mieszankę gleb, czy humusu. Obecnie nawet w zwykłych marketach pojawiają się różne mieszanki ziem, które wg deklaracji producentów mają zapewnić pożądany przez hodowców efekt.

Nasz lokalny produkt doskonałą alternatywą dla upraw i trawników.

Dla dostępnych na rynku paczkowanych mieszanek gleby i humusu wartą rozważenia alternatywą jest nasz lokalny produkt PGK-uś. To produkowany przez Kompostownię PGK Sp. z o.o. kompost organiczny.

To co wyróżnia nasz produkt, to przede wszystkim fakt, że nie jest on mieszanką różnego rodzaju gleb, ale naturalnym organicznym kompostem, pełnym odżywczych, organicznych składników. Wytwarzany jest wyłącznie z frakcji organicznych pochodzących z naturalnych źródeł, w których skład wchodzą między innymi rozdrobnione liście gałęzie i trawa odbierana z terenów zielonych oraz z gospodarstw domowych. Zawiera on znaczne ilości azotu, fosforu, potasu oraz substancji organicznych, co wpływa korzystnie na wszystkie rodzaje gleby, poprawiając jej właściwości fizyko-chemiczne, a to ma z kolei wpływ na wzrost, plonowanie i poprawę kondycji roślin, a zarazem ich jakość.

PGK-uś przeznaczony jest do stosowania w uprawach polowych roślin rolniczych, ogrodniczych w tym sadowniczych, warzywnych i ozdobnych (również na trawniki) zgodnie z proporcjami, z którymi zapoznać można się już po zakupie lub na naszej stronie internetowej.

Diabeł tkwi w składzie.

Ważną cechą odróżniającą nasz kompost na rynku jest jego pochodzenie, a w szczególności materiał z którego został wyprodukowany. PGK-uś powstaje z wyselekcjonowanych frakcji ulegających biodegradacji trafiających do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Także tych z indywidualnych gospodarstw domowych. To jeszcze bardziej pokazuje, jak ważna jest właściwa segregacja odpadów u źródła ich powstawania. Dzięki ich wykorzystaniu w produkcji możemy znacznie zaoszczędzić na miejscu przeznaczonym na ich składowanie. A to sprawia, że PGK może odprowadzać niższe opłaty środowiskowe, co bezpośrednio przekłada się na znacznie niższą cenę za odbiór odpadów dla mieszkańców w porównaniu z innymi samorządami. Ponadto w obecnym systemie gospodarki odpadami wytwarzamy coraz większą ilość bioodpadów, a dzięki przedmiotowym działaniom wyczerpujemy zasoby naturalne tworząc lokalny obieg zamknięty zagospodarowania frakcji ulegających biodegradacji.

Jakość potwierdzona certyfikatami.

Jakość PGK-usia potwierdzona jest licznymi certyfikatami. Ponadto systematyczne kontrole prowadzone przez wyspecjalizowane organy zewnętrzne potwierdzają fakt prawidłowego funkcjonowanie instalacji kompostowni oraz przebiegu procesów towarzyszących produkcji naszego lokalnego produktu. Szczegółowe informacje w zakresie akredytowanych badań laboratoryjnych właściwości produktu dostępne są na stronie internetowej PGK.

Produkt dostępny jest w sprzedaży przez cały rok w ZUOK przy ul. Jeżynowej 40 w Płoszowie w formie workowanej oraz luzem, a także w formie workowanej w niektórych sklepach.

Dla wygody naszych klientów umożliwiamy płatność gotówką i kartą.

 

W razie dodatkowych pytań informacje można uzyskać pod nr tel. 44 682 68 56 lub. 503 595 084.

 

Zapraszamy na zakupy!

Z PGK-usiem urośnie najlepiej!

 

 

  • image000
  • image001
  • image002
  • image003
  • image004

 

Wyszukiwarka

 

 

 

Telefony alarmowe

Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 6824644 
44 6824737 
44 6824808

Pogotowie Ciepłownicze
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 683 49 18