Miło jest nam poinformować, że do konkursu dla szkół podstawowych pn. „Zakręcony wąż” na najdłuższego węża z plastikowych zakrętek, przystąpiło łącznie 15 szkół ( 8 szkół  z Radomska i 7 szkół z terenu gmin Radomsko, Masłowice i Gomunice). Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc.

Finał konkursu odbędzie się 11 maja 2017 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkolno- Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku, w dniu kiedy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bez Śmiecenia. Miejsce jest nieprzypadkowe, ponieważ uczestnicy konkursu będą mogli wziąć udział w zabawie polegającej na układaniu przestrzennej mozaiki z plastikowych zakrętek. Mozaiki będą zaprojektowane i wykonane przez uczniów, zaś motywem przewodnim będzie ochrona środowiska, segregacja odpadów, ekologiczny tryb życia. (Zasady uczestnictwa w układaniu mozaiki znaleźć można z zakładce edukacja ekologiczna)

 W tym dniu na młodzież czekać będą również gry i zabawy edukacyjne oraz koncert muzyczny. Partnerem wydarzenia i inicjatorem ogólnopolskich obchodów „Dnia bez Śmiecenia” jest REKOPOL Organizacja Odzysku S.A. #ChceMiSie to hasło tegorocznej edycji tego ekologicznego święta. PGK Sp. z o.o. włączając się w jego obchody pragnie uświadomić mieszkańcom Radomska i okolic, że przy niewielkim wysiłku i odrobinie chęci, segregując odpady wpływają na wizerunek najbliższego otoczenia oraz jakość życia przyszłych pokoleń.

 

  • 1

Wyszukiwarka

Telefony alarmowe

Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 6824644 
44 6824737 
44 6824808

Pogotowie Ciepłownicze
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 683 49 18