W ubiegłym roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. zbierało telefony w ramach programu „Zielona Stopa Filantropa” dla fundacji Nasza Ziemia. Akcję zbiórkową Spółka powtórzyła ponownie w czasie Ekopikniku w dniu 27.08.2017r. i planowana akcja potrwa jeszcze do 14 września.  Jej celem jest :

  • Poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Program zakłada poprawę efektywności energetycznej placówek dziecięcych m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzenia wysokiej klasy energetycznej oraz wymianę tradycyjnych żarówek na świetlówki energooszczędne.
  • Ograniczenie liczby wyrzucanych elektrośmieci głównie telefonów komórkowych, co w znaczny sposób przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego oraz zmniejszenia wykorzystanie nieodnawialnych zasobów naturalnych Ziemi.
  • Program i działania w nim podejmowane przyczynią się to nie tylko do modernizacji placówek objętych programem, ale przede wszystkim ograniczy koszty związane z comiesięczną eksploatacją (obniżenie rachunków za prąd). Nie należy zapominać , że często urządzenia wysokiej klasy to dość duży wydatek, na który rodzinne domy dziecka, świetlice środowiskowe czy szpitale dziecięce nie zawsze mogą sobie pozwolić. Zakup ich przez Fundację Nasza Ziemia przyczyni się do unowocześnienia tych placówek, dając ich wychowankom uśmiech, chroniąc przy tym środowisko!

  Pojemniki na zużyte telefony będzie można znaleźć na parterze w budynku Urzędu Miasta oraz siedzibie głównej PKG Sp. z o.o. przy ul. Stara Droga 85.

Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce i pomocy na rzecz dzieci. 

Wyszukiwarka

Telefony alarmowe

Pogotowie Wodociągowo-Kanalizacyjne
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 6824644 
44 6824737 
44 6824808

Pogotowie Ciepłownicze
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pod numerami telefonów:
44 683 49 18